Kazali jej zakryć się kocem albo opuścić pokład. Teraz linie lotnicze przepraszają

Do nietypowej sytuacji doszło na pokładzie samolotu linii American Airlines. 37-letnia kobieta wracała ze swoim 8-letnim synem do Miami z wakacji na Jamajce. Nie spodziewała się takiego obrotu sprawy.

Kazali jej zakryć się kocem

Jednej ze stewardes nie spodobał się strój pasażerki. Uznała go za nazbyt wyzywający. Najpierw poprosiła kobietę o opuszczenie pokładu, a po chwili zapytała czy ma jakąś kurtkę, którą mogłaby się okryć. Ostatecznie nakazała pasażerce przykryć się kocem. Ta była oburzona i upokorzona zachowaniem członka załogi. Próbowała rozmawiać ze stewardesą, ale bezskutecznie. W rzeczywistości jej strój wcale nie był wyzywający. Miała na sobie letni kombinezon. Postanowiła opublikować swoje zdjęcia w rzeczonym ubraniu na Twitterze i opowiedzieć swoją historię.

Pasażerka na co dzień jest szanowanym lekarzem, a na wakacjach chciała po prostu poczuć się swobodnie. Jak podaje BBC, co prawda, ostatecznie owinęła się kocem i zajęła swoje miejsce, ale oskarżyła linie lotnicze o uprzedzenia rasowe i dyskryminowanie jej typu sylwetki. Pisała:

Widziałam białe kobiety, które miały znacznie krótsze spodenki i bez mrugnięcia okiem wchodziły na pokład.

Linie American Airlines przeprosiły kobietę i zaoferowały zwrot kosztów podróży.

Rzeczniczka American Airlines powiedziała:

Byliśmy zaniepokojeni komentarzami dr Rowe’a i skontaktowaliśmy się z nią i naszym zespołem w porcie lotniczym Kingston, aby zebrać więcej informacji o tym, co się wydarzyło. Jesteśmy dumni, że możemy obsługiwać klientów ze wszystkich środowisk i staramy się zapewnić pozytywne i bezpieczne wrażenia z podróży wszystkim, którzy latają z nami.

źródło: tanie-loty.com.pl

Admin Zetolot.pl

Założyciel portalu Zetolot.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *