Już 40 godzin czekają na swój wakacyjny lot na Kretę! Pasażerowie utknęli w Pyrzowicach

Sezon wakacyjny w pełni. Od 40 godzin na lotnisku w Pyrzowicach koczują turyści. 189 pasażerów miało polecieć na wakacje na Kretę. Nie spodziewali się takiej niemiłej niespodzianki.

40 godzin czekają na samolot

Jak donosi Polskie Radio 24, opóźnienie wynika z awarii klimatyzacji w samolocie. Klienci biura Itaka mieli wylecieć na wakacje 7.07 o godz. 8.30. Niestety czas znacznie się przedłużył… Pech dotknął również Polaków, którzy obecnie przebywają w Grecji na wakacjach. Nie mają jak wrócić do Polski.

Turyści mówili dziennikarzom:

Pani z biura podróży Itaka powiedziała nam, że to wina firmy zajmującej się lotem, a konkretnie Blue Panorama.

Jeden z turystów powiedział dziennikarzowi TVP Info:

Poza obiadem, który nam podano o godz. 14.00, nie otrzymujemy nic do jedzenia i picia. Jest tu wielu starszych ludzi, a temperatura jest wysoka, po niektórych widać, że już źle się czują.

Pasażerowie w Pyrzowicach wciąż czekają na samolot włoskiej linii lotniczej Blue Panorama. Planowana godzina odlotu to 20.30, nie ma jednak pewności, czy samolot zostanie naprawiony.

Pasażerowie w rozmowie z Polskim Radiem Katowice mówili:

Siedzimy jak na szpilkach. Organizacja jest fatalna, obawiamy się, że znów wiele godzin będziemy musieli czekać na lotnisku. Zastanawiamy się nad rezygnacją z wakacji.

Ewa Kubaczyk, rzeczniczka prasowa Polskiej Izby Turystyki w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl powiedziała:

W ramach wyjazdu zorganizowanego organizator powinien udzielić wszelkich informacji oraz wsparcia. Najlepiej jeśli na miejscu jest rezydent, ale to zależy, na którym etapie znajdują się turyści i czy przeszli już kontrolę celną.

Jedno jest pewne, zarówno turyści w Pyrzowicach jak i Ci czekający na Krecie będą mogli uzyskać odszkodowanie za opóźniony lot. Ale czy to będzie rekompensata za nieudany początek czy też koniec wakacji?

W oświadczeniu biura ITAKA cytowanym przez Dziennik Zachodni czytamy:

W związku z opóźnieniem samolotu na Kretę (Heraklion) z dnia 07.07.19, a tym samym rotacji powrotnej informujemy, że powodem przełożenia lotu była awaria klimatyzacji. Po planowym przejściu odprawy klienci byli pod opieką przewoźnika, który po otrzymaniu wiążących informacji, poinformował Klientów o godzinie wylotu. Następnie zapewnił transfery i zakwaterowanie w hotelu Moxy Katowice Airport i Holiday Inn w Dąbrowie Górniczej. W niedzielę na lotnisku pasażerowie otrzymali 2 posiłki: pierwszy o godz. 11.00, drugi ciepły o godz. 18.00. Dzisiaj w hotelach Klienci mają śniadanie i obiad. Planowany wylot z Katowic godz. 20.30, z Heraklionu 01.10 (czasy lokalne).

źródło: tanie-loty.com.pl

Admin Zetolot.pl

Założyciel portalu Zetolot.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *