Jedyny taki nocleg w Polsce. Prześpij się w przezroczystej, wielkiej bańce mydlanej z teleskopem

Od zawsze marzył Ci się nocleg w klimacie jak z bajki? Teraz znajdziesz jedno takie magiczne miejsce w Polsce. Ale o spaniu to chyba raczej nie ma mowy, bo kto by zasnął w takich okolicznościach.

Zaśnij w Bańce

W Parku Krajobrazowym Wzniesień Łódzkich powstało jedyne takie miejsce w Polsce. Nazywa się W Bańce i znajduje się z dala od zgiełku miasta. Co konkretnie oznacza nazwa? Nic innego jak to, że możesz tu spać w luksusowych, przezroczystych namiotach w kształcie bańki mydlanej (w przezroczystej kuli). Noclegi prawie pod gołym niebem. Cisza, spokój, jacuzzi. Czego chcieć więcej. To glamping, czyli luksusowy camping, który staje się coraz popularniejszym sposobem spędzania czasu wolnego w Polsce. Pochodzi od połączenia dwóch słów z języka angielskiego: glamourous i camping. Jest to forma campingu dla osób, które lubią przebywać na łonie natury, ale chcą nocować w komfortowych warunkach.

Nocowanie pod namiotem całkiem zmienia w tym przypadku znaczenie. A w bańce: wygodne, duże łóżko, a nad głową piękne, gwieździste niebo, ale brak komarów. Brzmi fajnie prawda? Pomysłodawcą takich oryginalnych noclegów jest Ronald Dobroszko. Jest podróżnikiem mieszkającym w Szwajcarii. To właśnie tam zaczerpnął inspiracji.

Masz do wyboru dwie bańki. Bańka Bitocin (częściowo przezroczysta) umiejscowiona jest nad stawem i znajduje się w niej fotel typu kokon. Jest nieco większa od bańki ZEN (całkowicie przezroczysta), która jest bardziej ukryta i otoczona roślinnością z każdej strony. Z obiektów mogą korzystać tylko osoby pełnoletnie. Każda bańka jest 2 osobowa. I w każdej znajduje się łóżko o szerokości 160 cm, łazienka, teleskop i jeśli nie możesz wytrzymać bez internetu także darmowe WiFi. A ile to kosztuje? Ceny zaczynają się od 349 zł za dobę. Noclegi w bańce możesz zarezerwować na booking.com.

Na terenie jest również domek letniskowy, a w nim w pełni wyposażona kuchnia (wspólna dla obu baniek). Można także skorzystać z grilla gazowego.

Sezon trwa od maja do końca września, więc masz jeszcze czas.

źródło: tanie-loty.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *