Jak tanio polecieć pierwszą klasą? Zarezerwuj miejsce na Airbnb!

Lot pierwszą klasą jest marzeniem niejednego podróżnika. Jeśli zazwyczaj lata się najtaniej jak tylko się da i pierwsza klasa pozostaje poza zasięgiem, to miło sobie pomarzyć o większej przestrzeni na nogi i innych benefitach. Ale okazuje się, że fotel w pierwszej klasie wcale nie musi kosztować fortuny!

Linia lotnicza Qantas postanowiła wystawić część swoich miejsc w pierwszej klasie jako apartamenty na Airbnb. Trzeba je tylko odnaleźć i można liczyć na przelot w świetnych warunkach za 20 dolarów! Użytkownikiem, który wystawia miejsca jest Qantas Frequent Flyer, a opłata może być wniesiona w zebranych milach. Ogłoszenie opisuje miejsce jako przytulny domek wśród chmur lub kawalerkę w wersji premium na wysokości 35 000 stóp. Dodana jest również informacja o braku możliwości zabrania ze sobą zwierząt.

Nie jest wiadomo ile biletów trafiło do sprzedaży na Airbnb, ale z informacji wynika, że miejscówki można zarezerwować na loty z całej siatki połączeń Qantas. Rezerwacji można dokonać zarówno jako pojedynczy wynajmujący oraz dla par lub czteroosobowych grup. Żeby nie było tak łatwo, w poszukiwaniu biletów uczestniczyć mogą jedynie osoby ze statusem frequent flyer linii Qantas. Nie mniej jednak jest to bardzo ciekawy chwyt marketingowy.

Przedstawiciele linii twierdzą, że niektórzy ich klienci korzystają z usług Qantas tak często, że miejsce w samolocie staje się ich drugim domem. Stąd pomysł na wystawienie miejsc na Airbnb, gdzie głównie wynająć można mieszkania.

źródło – tanie-loty.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *