Hurghada: śmierć 20-letniego Polaka. Miał popełnić samobójstwo !

Dramat podczas wakacji. 20-letni Polak powiesił się na budowie nieopodal hotelu w Hurghadzie. Dzień wcześniej miał dziwnie się zachowywać. MSZ potwierdziło WP informację o jego śmierci.

Dwudziestoletni Marcin M. jak wynika z informacji portalu hurghada24.pl, który jako pierwszy napisał o śmierci młodego Polaka, przyjechał do Egiptu ze swoją dziewczyną. Mężczyzna miał od kilku dni narzekać na samopoczucie.

„Nie jadł. Miał problemy z koncentracją. Trafił nawet do szpitala w Hurghadzie, gdzie przyznał lekarzom, że ‚słyszy głosy’. Był odwodniony. Miał bardzo niski poziom cukru w organizmie. Po kilku godzinach mężczyzna opuścił szpital. Jego powrót do Polski nie był możliwy z uwagi na brak połączeń lotniczych” – donosi portal hurghada24.pl.

W sobotę wieczorem mężczyzna zniknął. Podczas kolacji nagle wstał od stołu i wyszedł z hotelu. „Jego dziewczyna od razu zgłosiła to rezydentowi, a policja rozpoczęła poszukiwania. Zostały wznowione w niedzielę rano – wtedy też, na placu budowy sąsiadującym z hotelem Hawaii Rivera Aquapark Resort – znaleziono jego powieszone ciało” – relacjonuje portal na swoim profilu na Facebooku.

Portal informuje też o wszczętym w Hurghadzie postępowaniu prokuratorskim w tej sprawie. Sprawdzany miał być monitoring w i wokół hotelu. Z informacji hurghada24.pl wynika, że policja nie wyklucza zażywania przez mężczyznę narkotyków.

Polska ambasada w Kairze odmówiła w niedzielę Wirtualnej Polski potwierdzenia informacji o śmierci Polaka. Odesłano nas do MSZ. Dopiero w poniedziałek otrzymaliśmy odpowiedź w tej sprawie.

„Ministerstwo Spraw Zagranicznych potwierdza fakt śmierci w Egipcie obywatela RP. Jednocześnie informujemy, że służba konsularna pozostaje w kontakcie z rodziną zmarłego” – poinformowano nas w e-mailu.

„Niemniej, z uwagi na brak upoważnienia ze strony rodziny zmarłego, charakter sprawy, jak również prawo każdego do poszanowania prywatności, MSZ nie jest upoważnione do udzielania osobom trzecim szczegółowych informacji związanych z tą sprawą” – czytamy w piśmie.

źródło – wiadomości.wp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *