Hiszpania – Costa Brava: 13-dniowe wakacje z 8 noclegami, wyżywieniem, zwiedzaniem i więcej za 899 zł !

Specjalna oferta dla Was znajduje się —>>> TUTAJ !!!

Wczasy na Costa Brava

13-dniowe wczasy z wypoczynkiem w Hiszpanii na wybrzeżu Costa Brava. W pakiecie m.in.: zakwaterowaniem w hotelu 3* z wyżywieniem, przejazd, zwiedzanie Barcelony, Monako, Sirmione nad Jeziorem Garda i wizyty w Wenecji, Paryż u.

Costa Brava (zwana Dzikim wybrzeżem) znajduje się w północno-wschodniej części Hiszpanii. To wspaniałe miejsce ma do zaoferowania kilometry piaszczystych plaż, romantyczne zatoki z pięknymi palmami, zakończone urwistymi klifami, oraz gwarne kurorty i barwną Barcelonę. Panuje tu klimat śródziemnomorski, który gwarantuje ponad 300 słonecznych dni w roku, gorące dni i przyjemne letnie noce. W sierpniu, kiedy temperatura za dnia przekracza 28 stopni, pogoda tworzy świetne warunki do uprawiania sportów wodnych, w szczególności nurkowania, surfingu i żeglarstwa.

Symbol Katalonii rozciąga się na długości ok. 200 km (od granicy z Francją po Barcelonę). Costa Brava, określana często mianem największego kąpieliska Europy, jest tłumnie odwiedzana przez turystów, ma też dotąd nieodkryte zakątki. Linia brzegowa kryje dwa oblicza – dziką północ i łagodne południe.

Część wybrzeża nosi nazwę Costa del Maresme: to odcinek, który stanowi prawie pięćdziesięciokilometrową piaszczystą plażę. Wzdłuż niej biegnie kolejka i nadmorska promenada łącząca turystyczne miejscowości: Lloret de Mar, Santa Susanna, Malgrat de Mar i Calellę. Szerokie plaże to wizytówka tej części Costa Brava.

W Lloret de Mar można wybrać popularne plaże z rozbudowaną infrastrukturą i centrami sportów wodnych lub te bardziej kameralne i ustronne. Warto odwiedzić plażę Fenals odznaczoną certyfikatem Błękitna Flaga, gwarantującym najwyższą jakość czystości wody i bezpieczeństwa. Miejscowość słynie także z licznych klubów, przypadnie więc do gustu miłośnikom życia nocnego.

Costa Brava to więcej niż złote plaże i nocne rozrywki: to również doskonała kuchnia katalońska. W tej części Hiszpanii dominują owoce morza, ryby i świeże warzywa przyrządzane na wiele sposobów. Wielbiciele mięsnych przysmaków zagustują w lokalnej wołowinie i baraninie oraz tradycyjnie wyrabianej kiełbasie fuet. Przed głównym posiłkiem warto spróbować zwyczajowego pa amb tomàquet, czyli chleba z pastą z pomidorów. Na koniec nie można zapomnieć o katalońskim musującym winie Cava, które produkowane tradycyjnymi metodami wspaniale smakuje w upalne dni.

Zakwaterowanie

W jednym z poniższych hoteli o standardzie 3* (lub innym o takim samym standardzie):

 • zakwaterowanie losowe: nie ma możliwości wcześniejszego wybrania hotelu
 • obiekty położone są w rozrywkowych, wakacyjnych kurortach, takich jak: Lloret de Mar, Blanes, Malgrat de Mar, Santa Susanna, Pineda de Mar, Calella
 • maksymalna odległość hotelu od morza to 450 m
 • śniadania i obiadokolacje oferowane są gościom w formie bufetu
 • każdy obiekt posiada basen, większość z nich również klimatyzację w pokojach

Przykładowe hotele to:

 • Savoy Club Beach – Lloret de Mar
 • Florida Park – Lloret de Mar
 • Reymar / Reymar Playa – Malgrat de Mar
 • Riviera – Santa Susanna
 • Fergus Montemar – Pineda de Mar
 • Catalonia – Calella
 • Terramar – Calella

Program wycieczki:

Dzień 1.: wyjazd z Katowic w godzinach popołudniowych, przejazd w kierunku Francji.

Dzień 2.: przyjazd do Paryża w godzinach porannych. Fakultatywnie zwiedzanie miasta. W programie m.in. Champs-Elysees – reprezentacyjna aleja, cieszące się sławą najpiękniejszej ulicy świata, przejście pod Łuk Triumfalny, następnie spacer pod Wieżę Eiffla – symbol Francji i najwyższa budowla w Paryżu, czas na pamiątkowe zdjęcia, przejście przez Pola Marsowe w kierunku Katedry Notre Dame, która stanowi serce miasta. Czas wolny. Wyjazd w kierunku Hiszpanii.

Dzień 3.: przyjazd na wybrzeże Costa Brava, czas wolny, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dni 4.-9.: śniadanie, czas wolny, plażowanie, możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych, obiadokolacja. W wybranym dniu wycieczka do Barcelony: w programie m.in.: najbarwniejsza hiszpańska ulica Las Ramblas z przepiękną gotycką starówką, wzgórze Montjuic z Pałacem Narodowym, tarasem widokowym i obiektami olimpijskimi, perełki Antonio Gaudiego: Casa Batllo, Casa Milla i wreszcie największa z nich – Sagrada Familia. Zwiedzanie z zewnątrz. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 10.: śniadanie, wykwaterowanie, przejazd w kierunku Monako, zwiedzanie m.in.: Rampe Major, Place du Palais przed Pałacem Książęcym wzniesionym na szczycie Rocher, małe uliczki z pastelową zabudową, Katedra św. Mikołaja, gdzie znajdują się groby biskupów i monakijskich książąt. Czas wolny. Wieczorem wyjazd w kierunku Włoch.

Dzień 11.: przyjazd w godzinach porannych nad Jezioro Garda do miejscowości Sirmione z bajkowym zamkiem rodziny Scaligerich, spacer po miasteczku. Czas wolny. Przejazd na miejsce zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 12.: śniadanie, wykwaterowanie. Zwiedzanie Wenecji: przejazd tramwajem wodnym na Plac św. Marka. Spacer do Mostu Westchnień, obok pałacu Dożów; Ponte Rialto. Czas wolny do własnej dyspozycji. Wyjazd w kierunku Polski.

Dzień 13.: przyjazd na miejsce zbiórki.

Rozkład jazdy

Wyjazd główny z Wrocławia o godzinie 20:30 (spod dworca PKS, ul. Joannitów).

Połączenia antenowe (realizowane przy minimum 10 osobach; przy mniejszej liczbie osób alternatywne połączenie autobusem liniowym lub połączenie kolejowe).

 • Warszawa: wyjazd spod dworca autobusowego Metro Młociny – dopłata 100 zł/os.
 • Łódź: wyjazd spod dworca autobusowego Kaliska – dopłata 100 zł/os.
 • Kraków: wyjazd spod Małopolskiego Dworca Autokarowego – dopłata 70 zł/os.
 • Opole: wyjazd spod dworca autobusowego (ul. 1 Maja) – dopłata 30 zł/os.
 • Katowice: wyjazd spod dworca autobusowego (ul. Piotra Skargi) – bez dopłaty
 • Poznań: wyjazd spod dworca autobusowego PKS (ul. Matyi) – dopłata 70 zł/os.
 • Gdańsk: wyjazd spod dworca autobusowego PKS (ul. 3. maja) – dopłata 120 zł/os.
 • Bydgoszcz: wyjazd spod dworca autobusowego PKS (ul. Jagiellońska 58) – 100 zł/os.

Wycieczki fakultatywne:

Monserrat: całodniowa wycieczka do klasztoru benedyktynów, który wybudowano po tym, jak w cudownych okolicznościach odnaleziono figurkę Matki Boskiej. Dla chętnych istnieje możliwość skorzystania z wjazdu na punkt widokowy kolejką górską. Cena ok. 42 euro/os.

Figueres:: wycieczka do miasta Figueres, w którym żył i tworzył jeden z najbardziej znanych twórców sztuki współczesnej Salvador Dali. Zwiedzanie surrealistycznego muzeum, które artysta stworzył sam w gmachu dawnego teatru. Po madryckim Prado jest to najczęściej odwiedzany przybytek sztuki w Hiszpanii. W dalszej części wycieczki: wizyta w stolicy regionu Gironę. Cena ok. 35 euro/os. Dodatkowo płatny bilet wstępu do muzeum Dalego (12 euro/os.).

Opcje

13-dniowe wakacje w Hiszpanii dla 1 osoby ze zwiedzaniem

 • 1099 zł za wakacje w terminie 23.06.2017-05.07.2017
 • 1149 zł za wakacje w terminie 29.06.2017-11.07.2017
 • 1149 zł za wakacje w terminie 06.07.2017-18.07.2017
 • 1299 zł za wakacje w terminie 13.07.2017-25.07.2017
 • 1299 zł za wakacje w terminie 20.07.2017-01.08.2017
 • 1349 zł za wakacje w terminie 03.08.2017-15.08.2017
 • 1349 zł za wakacje w terminie 17.08.2017-29.08.2017
 • 1099 zł za wakacje w terminie 07.09.2017-19.09.2017
 • 899 zł za wakacje w terminie 14.09.2017-26.09.2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *