Grecja – wyspa Evia + Belgrad + Sofia: 13-dniowa wycieczka z transportem, 9 noclegów z wyżywieniem w hotelach i więcej !!!

Specjalna oferta dla Was znajduje się —>>> TUTAJ !!!

Lato 2017

Wakacje w Grecji na wyspie Evia z wizytą w Belgradzie i Sofii to 13 dni niezapomnianych wrażeń.

Plan wycieczki

 • Dzień 1.: wyjazd z miejsca zbiórki według rozkładu. Przejazd przez Słowację, Czechy i Węgry w kierunku Serbii.
 • Dzień 2.: przyjazd do hotelu w Belgradzie, zakwaterowanie, nocleg.
 • Dzień 3.: śniadanie, wykwaterowanie. Zwiedzanie z pilotem centrum Belgradu – spacer urokliwą ulicą Księcia Michała do parku i twierdzy Kalemegdan malowniczo położonej u ujścia Sawy do Dunaju. Czas wolny. Wyjazd z Belgradu przez Macedonię w kierunku Grecji.
 • Dzień 4.: przyjazd do hotelu Venus Beach na Evii, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
 • Dzień 5.-10.: pobyt na wyspie Evia. Możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych.
 • Dzień 11.: śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd w kierunku Bułgarii. Dojazd do hotelu w Sofii, zakwaterowanie, nocleg.
 • Dzień 12.: śniadanie, wykwaterowanie. Zwiedzanie centrum miasta z pilotem – Synagogi – jednej z największych na Bałkanach; meczetu Bania Baszi zbudowanego przez słynnego tureckiego architekta Sinana; budynku dawnych łaźni; ruin rzymskiego miasta Serdica; rotundy św. Jerzego; budynków rządowych. Wyjazd z Sofii w kierunku Polski przez Rumunię, Węgry, Słowację, Czechy.
 • Dzień 13.: powrót do Polski w godzinach popołudniowych.

Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie z przyczyn niezależnych od organizatora.

Zakwaterowanie

 • 1 nocleg tranzytowy w Hotelu Compas River lub w hotelu o podobnym standardzie w Belgradzie
 • 7 noclegów w Grecji na wyspie Evia w Hotelu Venus Beach
 • 1 nocleg tranzytowy w Hotelu Sveta Sofia 4* lub w hotelu o podobnym standardzie w Sofii (pokój 2- lub 3-os.)

Hotel Venus Beach usytuowany jest na skarpie przy plaży w miejscowości Nea Styra, na południowy zachód od Evii. Ten nadmorski ośrodek oferuje 114 pokoi oraz bungalowy z widokiem na Zatokę Evoikos. Wyposażenie pokoi obejmuje łazienkę, klimatyzację, lodówkę, telewizję satelitarną i suszarkę do włosów. Na terenie hotelu znajduje się bar i restauracja serwująca śniadania kontynentalne i greckie potrawy na lunch i kolację. Goście mogą również skosztować tradycyjnych potraw w hotelowej restauracji Taverna Lefka. Hotel 4 razy dziennie zapewnia transfer minibusem do miejscowości Nea Styra. Na plaży dostępne jest bogate zaplecze sprzętu do uprawiania sportów wodnych. Osoby, które wolą się zrelaksować na terenie kompleksu, mogą korzystać z dużego, odkrytego basenu i prywatnych ogrodów.

Wycieczki fakultatywne

Termopile + Delfy

Całodniowa wycieczka do jednych z najważniejszych miejsc w historii starożytnej Grecji. Zwiedzanie rozpoczyna się od Termopili – wąskiego przejścia między górami a morzem, w pobliżu miasta Lamia w Grecji między Zatoką Maliakos a górą Oiti prowadzącego z Tesalii do Grecji Środkowej. Miejsce zawdzięcza nazwę biorącemu tu początek strumieniowi o temperaturze wód 40 stopni C. Na polu bitwy pod Termopilami, na kurhanie, w którym pochowano Spartan, znajduje się Pomnik Leonidasa i jego żołnierzy poległych w starciu wojsk greckich z perskimi w sierpniu 480 r. p.n.e. Następnie starożytne Delfy, gdzie uczestnicy zwiedzą najciekawsze części antycznej wyroczni: Święty Krąg, czyli Świątynię Apollina, w której przebywały przepowiadające przyszłość Pytie; Skarbiec Ateńczyków; wspaniały amfiteatr, który mógł pomieścić 5 tys. widzów oraz Marmarię, czyli sanktuarium Ateny. Cena: 50 euro.

Ateny

Całodniowa wycieczka do serca Grecji bijącego od 3000 lat. Nazwa miasta pochodzi, według mitologii, od bogini Ateny, córki Zeusa. Zwiedzanie kolebki demokracji rozpocznie się od portu Pireus, stadionu Kilimarmaro (w 1896 r. odbyły się tam pierwsze nowożytne Igrzyska Olimpijskie) oraz Pałacu Prezydenckiego – Sintagma. Dalej park Zappion, świątynię Zeusa, łuk Hadriana oraz wzgórze Filopaposa, z którego można podziwiać dużą część Aten. Następnie uczestnicy zatrzymają się pod Akropolem, a później przez Plakę (najstarsza dzielnica Aten) dojdą do starożytnej Agory. Przejdą również obok Parlamentu, gdzie pod słynnym pomnikiem Nieznanego Żołnierza odbywa się uroczysta zmiana warty. Cena: 50 euro.

Mykeny + Nauplion + Epidauros

Całodniowa wycieczka rozpocznie się zwiedzaniem ruin starożytnego miasta Mykeny, które według legendy zostało założone przez Perseusza. Miasto odkrył w 1874 r. niemiecki archeolog-amator Heinrich Schliemann, który potwierdził słowa Homera, że Mykeny to „miasto dobrze zbudowane, obfitujące w złoto”. Uczestnicy zobaczą m.in. najcenniejszy fragment obwarowań miejskich, czyli tzw. Lwią Bramę, pałac mykeński z megaronem, domostwa, groby szybowe i groby kopułowe, a także warowną cytadelę Agamemnona w Mykenach. Następnie udadzą się do Nauplion – stolicy nomosu Argolida. Miasto z powodu strategicznego położenia było początkowo – obok Argos – jednym w ważniejszych miast portowych Argolidy. Do naszych czasów dotrwały starożytne ruiny widoczne na niewielkim stanowisku archeologicznym w mieście. Kolejnym punktem programu będzie Epidaurus z odrestaurowanym, starożytnym teatrem. Do tej pory odbywają się tu przedstawienia (szczególnie podczas letniego ateńskiego festiwalu teatralnego). Teatr ten zbudowany został w IV wieku p.n.e. i mógł pomieścić aż 14 tys. widzów. Cena: 60 euro.

Meteory

Całodniowe zwiedzanie bizantyjskiego zespołu klasztornego Meteory, zwanego „wiszącym między niebem a ziemią”. Klasztory słyną ze wspaniałych ikon, rękopisów i fantastycznych fresków, które dają obraz niezwykłej sztuki i historii Bizancjum – jednego z najpiękniejszych okresów historii Grecji (w cenie wstęp do jednego klasztoru). Po wizycie w klasztorach uczestnicy udadzą się do miejscowości Kalambaka, w której będzie możliwość obejrzenia procesu powstawania ikon oraz zakupu pamiątek. Cena: 45 euro.

Rejs statkiem po zatoce Sarońskiej (Egina, Poros, Hydra)

Całodzienna wycieczka statkiem po wodach Zatoki Sarońskiej. Rano uczestnicy wypłyną z największego portu Grecji – Pireusu, na wyspę Egina słynącą z wyrobów orzechów pistacjowych. Dla chętnych zwiedzanie ruiny świątyni Afei – jednej z postaci bogini Ateny. Następnie udadzą się na Poros – maleńką, zieloną i niezwykle urokliwą wyspę. Na końcu odwiedzą malowniczy port na Hydrze, która stała się ulubionym zakątkiem artystów i intelektualistów greckich poszukujących inspiracji i wytchnienia od miejskiego zgiełku. Cena: 100 euro.

Rozkład jazdy

 • Cieszyn: stacja paliw, ostatnia przed przejściem granicznym, 04:30 następnego dnia
 • Gliwice: parking przy Centrum Handlowym Auchan, przy autostradzie A4, ul. Rybnicka 207, 03:30 następnego dnia
 • Gorzów Wlkp.: parking przy hotelu Qubus, ul. Orląt Lwowskich 3, 19:00
 • Katowice: stacja paliw BP, ul. Górnośląska 55, dopłata 30 zł/min. 8 osób, 00:50 następnego dnia
 • Kraków: ul. Raymonta – przy stadionie Wisły, dopłata 60 zł/min. 8 osób, 01:50 następnego dnia
 • Legnica: stacja paliw Lotos, ul. Nowodworska 30A, dopłata 20 zł, 23:30
 • Łódź: Łódź Kaliska, wjazd od ul. Włókniarzy, dopłata 90 zł/min. 8 osób, 22:30
 • Opole: Dworzec Główny PKS, ul. 1 Maja 4, dopłata 40 zł, 02:00 następnego dnia
 • Poznań: Dworzec Letni PKP, dopłata 60 zł/min. 8 osób, 19:00
 • Skwierzyna: parking na stacji paliw Shell, ul. Poznańska 24, 19:40
 • Szczecin: parking przy Dworcu Głównym Kolejowym,dopłata 60 zł/min. 8 osób, 17:30
 • Świebodzin: stacja Orlen, ul. Wojska Polskiego (przy rondzie), 20:30
 • Warszawa: Plac Defilad, wjazd od ul. Marszałkowskiej, dopłata 110 zł/min. 8 osób, 20:00
 • Wrocław: stacja Orlen przy A4 po prawej stronie w regionie Bielany Wrocławskie, dopłata 30 zł, 00:30 następnego dnia
 • Zielona Góra: stacja Lukoil, ul. Wrocławska, 21:30

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *