Dramat polskich turystów – są masowo wyrzucani z hoteli! Najgorzej – w Tunezji, Turcji oraz na Majorce

– Najgorsza sytuacja jest w Tunezji, Turcji i na Majorce. Turyści są wyrzucani z hoteli lub zatrzymywani w areszcie hotelowym – powiedziała Izabela Stelmańska, zastępca dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego woj. mazowieckiego podczas konferencji poświęconej upadłości biura podróży Neckermann.

– Turyści są wyrzucani z hoteli lub przebywają w areszcie hotelowym – nie mogą wychodzić z na zewnątrz

 – powiedziała podczas środowej konferencji prasowej Stelmańska.

Wiceszefowa ds. kultury i promocji turystyki Urzędu Marszałkowskiego wskazała, że przedsiębiorcy będą próbowali odzyskać swoje środki.

– Będą próbowali odzyskać pieniądze

 – podkreśliła. I dodała: „możemy opłacić koszty pobytu tych turystów od teraz do końca pobytu. Ale nie jesteśmy w stanie i nie możemy regulować płatności zaległych z gwarancji ubezpieczeniowej”.

Stelmańska powiedziała, że najgorsza sytuacja, z tego co wie, jest w Tunezji i Turcji oraz na Majorce. – Tutaj będą (skierowane) główne siły, będziemy się głównie skupiać na tych destynacjach – mówiła.

Dodała, że z doświadczenia wynika, że w momencie kiedy przedsiębiorcy poza granicami kraju dowiedzą się o ogłoszeniu niewypłacalności Neckermann Polska. „Ta sytuacja będzie bardzo dynamiczna poza granicami kraju” – podkreśliła.

Stelmańska zwróciła się z apelem, by wszystkie rodziny, osoby przebywające poza granicami, które potrzebują pomocy kontaktowały się Urzędem Marszałkowskim za pośrednictwem strony internetowej www.mazovia.pl czy całodobowym call-center, który został udostępniony przez ubezpieczyciela Allianz Polska.

„W związku z niewypłacalnością Neckermann Polska, Marszałek Województwa Mazowieckiego uruchomił procedurę wynikającą z gwarancji ubezpieczeniowej na kwotę 25 mln zł”

– napisali dzisiaj w oświadczeniu przedstawiciele Allianz Partners.

źródło: niezalezna.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *