Dlaczego w pokoju hotelowym nie ma pasty do zębów?

Jeśli dużo podróżujesz, zauważyłeś zapewne powtarzającą się w hotelach na całym świecie prawidłowość. Prawie żaden hotel nie oferuje w pokojach pasty do zębów. Czemu istnieje taka praktyka? Powód jest prosty, ale nieco idiotyczny.

Brak pasty do zębów?

Są przecież zestawy żeli, szamponów, odżywek i innych kosmetyków. W zależności od hotelu można spodziewać się nawet bardzo luksusowych marek – im więcej gwiazdek ma hotel, tym bardziej stara się zadowolić swoich klientów. Dlatego tym bardziej może dziwić brak podstawowego środka do higieny jamy ustnej, z której korzystałby przecież każdy gość.

Okazuje się, że przyczyna braku pasty do zębów jest bardzo trywialna. Otóż hotele nie są oceniane wg tego kryterium. Przy opiniach brane są pod uwagę inne kosmetyki i ich jakość. Pasta nie została uwzględniona w tym zestawieniu. Zatem hotele w tej kwestii po prostu oszczędzają. Dlaczego zatem pasta do zębów nie jest brana pod uwagę? Odpowiedź kryje się gdzieś w odmętach historii i tak naprawdę nikt tego nie wie.

Kiedy zatem następnym razem zapomnisz wziąć ze sobą pasty do zębów i będziesz musiał prosić o nią w hotelowej recepcji, pamiętaj by wystawić hotelowi za to recenzję. Może wtedy zmienią się kryteria oceny hoteli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *