Dantejskie sceny na lotnisku w Barcelonie. Są ranni. Do akcji musiała wkroczyć policja z pałkami (film)

14 października 2019 r., po tym, jak Sąd Najwyższy Hiszpanii skazał dziewięciu katalońskich przywódców na surowe kary więzienia wybuchły spontaniczne protesty w Barcelonie. Na międzynarodowym lotnisku El Prat doszło do brutalnych scen. W sieci pojawiły się nagrania.

Walka o Katalonię

W ostatnich latach w tym bajecznym i uwielbianym przez turystów mieście – Barcelonie – często dochodził do starć z policją. Przyczyną są zwolennicy odseparowania się Katalonii od Hiszpanii. Tym razem do brutalnych scen doszło na terenie lotniska w Barcelonie. Demonstracje rozpoczęły się po skazaniu dziewięciu separatystów katalońskich za nieudaną próbę niepodległości w Barcelonie. Protestujący domagali się uwolnienia więźniów.

Jak informuje The Local, olbrzymia grupa protestujących udała się na lotnisko El Prat w Barcelonie! Podróżni i załogi lotnicze nie mogli dotrzeć do portu.

Do akcji wkroczyła policja. Było agresywnie. Doszło do zamieszek. Funkcjonariusze pałkami i inną bronią rozpędzali manifestantów. Z niepotwierdzonych jeszcze informacji wynika, że rannych zostało ok. 15 osób. Pojawiły się również doniesienia o protestujących umieszczających barykady na torach i drogach.

Joan Guich, 19-letnia studentka protestująca w Barcelonie powiedziała:

To poczucie złości i bezsilności. Zostali skazani za ideologię, z którą się zgadzam.

Inny protestujący mówił:

Nadszedł czas, aby nasz głos był odczuwalny na całym świecie. Cel: zatrzymać działalność lotniska w Barcelonie.

W ciągu kilku następnych dni w Katalonii zaplanowano kilka kolejnych protestów, a także strajk generalny w piątek.

źródło: tanie-loty.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *