Co ze zniesieniem wiz do USA dla Polaków? Trump: bardzo szybko to się wydarzy

W bardzo krótkim czasie będzie to możliwe, jeśli zostaną wszystkie dane potwierdzone. Za parę miesięcy na pewno uda nam się to doprowadzić do końca – powiedział Donald Trump, nawiązując do kwestii zniesienia wiz do USA dla Polaków. Słowa te padły podczas poniedziałkowego spotkania amerykańskiego prezydenta z polskim prezydentem Andrzejem Dudą w Nowym Jorku.

  • Polska osiągnęła gotowość do wejścia do programu bezwizowego – mówił Trump. – Polacy już całkiem niedługo będą mogli przyjeżdżać do USA bez wizy. Nikomu się to nie udało, a mi tak – stwierdził prezydent USA podczas spotkania z prezydentem RP.
  • Pracowaliśmy bardzo ciężko, ale z tego co wiem, co mówiła mi Georgette (ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher) ten wskaźnik został osiągnięty i bardzo szybko teraz to się wydarzy, za parę miesięcy na pewno uda nam się to doprowadzić do końca – powiedział prezydent USA.

Amerykański przywódca zapowiedział również, że „niebawem uda się do Polski”, ale konkretnej daty nie podał. Przyznał, że pamięta swoją ostatnią wizytę w Polsce i swoje przemówienie w Warszawie. Ocenił, że była „to naprawdę miła wizyta”.

Deklaracja o pogłębianiu współpracy wojskowej podpisana

Polska i USA uzgodniły lokalizacje dla zwiększonej obecności amerykańskich wojsk w Polsce – głosi deklaracja podpisana przez prezydentów obu państw. Wśród lokalizacji są m.in. Wrocław, Łask i Lubliniec, trwa dialog o miejscu stacjonowania pancernej brygadowej grupy bojowej.

Podpisana w poniedziałek w Nowym Jorku przez Donalda Trumpa i Andrzeja Dudę deklaracja na temat pogłębiania współpracy obronnej jest uszczegółowieniem deklaracji o współpracy obronnej z 12 czerwca br., która potwierdzała pobyt w Polsce ok. 4,5 tys. osób personelu wojskowego stanów Zjednoczonych i zapowiadała rozlokowanie ok. tysiąca kolejnych.

Stany Zjednoczone i Polska uzgodniły lokalizacje dla planowanej zwiększonej obecności wojskowej USA.

źródło: wiadomości.radiozet.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *