Co się stanie jak zapalisz papierosa w samolocie? Oto odpowiedź

Pilot musiał zawrócić samolot po tym, jak pasażer usiłował zapalić papierosa. Dwukrotnie.

Lot z San Francisco do Filadelfii obsługiwała linia lotnicza Alaska Airlines (nr lotu 1138). W połowie długiego, nocnego lotu na pasażerów czekała niemiła niespodzianka. Pilot podjął decyzję o międzylądowaniu w Chicago.

Jeden ze znajdujących się na pokładzie mężczyzn uznał, że jest to odpowiednie miejsce do zapalenia papierosa. Mimo wyraźnego sprzeciwu załogi papierosa nie zgasił. Zrobił to dopiero po zdecydowanej interwencji współpasażera. Ale i tak nie na długo.

Po kilkudziesięciu minutach ponownie zapalił papierosa. Tym razem pilot zdecydował o międzylądowaniu, ponieważ mężczyzna nie dał sobie przemówić do rozsądku. Na stawiającego opór pasażera czekała już na lotnisku w Chicago policja. Został siłą wyprowadzony z samolotu. Jeszcze nie wiadomo, jaka czeka go kara, ale na pewno stanie przed sądem.

W Polsce za zapalenie papierosa na pokładzie samolotu (również w toalecie, gdzie znajdują się czujniki dymu) może grozić kara od upomnienia i kilkusetzłotowego mandatu nawet do kilkudniowego pobytu w areszcie i grzywny o równowartości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wszystko zależy od zasad linii lotniczej i kraju, do którego palący pasażer podróżuje. Dodatkowo taki pasażer przestaje być mile widziany na pokładzie samolotów danej linii lotniczej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *