Co można zabrać z hotelu, a co jest kradzieżą?

Jako gość hotelowy możesz liczyć na pewne przywileje. Zazwyczaj czekają na ciebie przybory łazienkowe, żele pod prysznic, szampony, suszarka, a w niektórych przypadkach dodatkowe kapcie, szlafroki, etc. Dobrze wiedzieć, co można zabrać z hotelu, a co jest kradzieżą w oczach personelu i… prawa.

Wśród historii krążących w hotelarskim świecie można zetknąć się także z takimi, od których włos się jeży na głowie. Goście hotelowi potrafią być bezczelni w swoim zachowaniu. Zdarzało się już, że zabierali ze sobą wykładzinę, lustra, zasłony, a nawet trzymetrową rzeźbę niedźwiedzia i… fortepian (z hotelu Four Seasons Beverly Wilshire, tego samego, w którym toczyła się akcja Pretty Woman). Oprócz takich przypadków, goście potrafią zabrać ze sobą w zasadzie wszystko, co się da upchnąć w walizkę.

Co można zabrać z hotelu?

Część z przedmiotów oferowanych przez hotele jest jak najbardziej przeznaczona do zabrania. Zaliczają się do nich wszystkie łazienkowe żele, szampony i mydełka. Hotelom wręcz zależy, żeby je zabierać, ponieważ będą przypominać ludziom o marce hotelu nawet w domu. To z kolei buduje zaufanie i pozytywne skojarzenia, co sprawia, że chętniej dawni klienci polecą dany hotel znajomym.

Kolejną rzeczą, którą bez obaw można zabrać z hotelu są kapcie. To przykład podobny do wcześniejszego – logo będzie codziennie przypominać o czasie spędzonym w danym hotelu. A goście, którym się takie kapcie zaoferuje zaznajomią się z marką. Są to przedmioty jednorazowego użytku – każdy gość dostaje nowe. Zatem jeśli używasz kapci w pokoju hotelowym, możesz je śmiało zabrać ze sobą do domu.

Oto lista rzeczy, które można zabrać z hotelu:

 • żele pod prysznic,
 • szampony,
 • kapcie,
 • jednorazowe zestawy do szycia,
 • pozostałe kosmetyki, jeśli są oferowane.

Czego nie zabierać z hotelu?

Lista rzeczy, które należy zostawić w pokoju hotelowym jest zdecydowanie dłuższa. Przede wszystkim są to ręczniki i szlafroki. Oprócz tego wszelkie sprzęty, w tym suszarki do włosów (część hoteli montuje je na ścianach, bo ponoć istną plagą były ich kradzieże), ekspresy do kawy, czajniki, etc. Szklanki i kieliszki zaoferowane przez hotel również powinny w nim pozostać.

Istnieje także prosta zasada: jeśli zastanawiasz się, czy coś można zabrać z hotelu, to tego nie bierz. Zostaw deskę do prasowania, obrazy i inne tego typu rzeczy w spokoju. Jeśli coś bardzo ci się spodoba, zawsze możesz poprosić kogoś z obsługi hotelowej o możliwość zakupu. Z kolei za przedmioty z minibaru i tak trzeba zapłacić, więc jeśli masz ochotę je wziąć do domu, możesz to śmiało zrobić.

Oto lista rzeczy, których nie należy zabierać z hotelu:

 • ręczniki,
 • szlafroki,
 • sprzęty elektryczne (suszarki, ekspresy do kawy, czajniki, etc),
 • sprzęty agd i sprzęty kuchenne,
 • szklanki i kieliszki,
 • elementy dekoracji wnętrz (meble, lustra, obrazy, wazony, etc.).

źródło: tanie-loty.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *