Bez problemów przeleciała pół Europy na paszporcie… swojego dziecka

Zdarzają się takie sytuacje, kiedy zaczynasz się zastanawiać nad sensem ogromu zabezpieczeń na lotniskach. Tu kontrola bezpieczeństwa, tam kontrola paszportowa, tu skanowanie bagażu… wszystko powinno być sprawdzone kilkukrotnie. A mimo to niektórym udaje się polecieć na cudzym paszporcie.

Właśnie taka sytuacja miała miejsce podczas lotu z Londynu do Berlina. Jak donosi Daily Star, Lenesha Riley podróżowała linią EasyJet do stolicy Niemiec, by spędzić tam przedłużony weekend. Bez problemu przeszła przez kontrolę w Anglii, natomiast już po wylądowaniu zorientowała się, że podróżuje z paszportem swojego syna. Na szczęście bliska jej osoba na wszelki wypadek przesłała jej zeskanowane strony z właściwego dokumentu, dzięki czemu udało jej się opuścić lotnisko w Berlinie. Kontrola graniczna uprzedziła ją jednak, że nie będzie mogła opuścić kraju bez swojego paszportu.

Kobieta miała przebywać w Niemczech zaledwie kilka dni, zatem chciała by jej przesłano paszport kurierem. Okazało się, że ekspresowa usługa z dowozem następnego dnia kosztować będzie ok. 1000 funtów (5 000 zł). Lenesha podjęła zatem decyzję, że bardziej opłaca się jej kupić bilet dla swojego kuzyna za 189 funtów i tak też uczyniła. Paszport trafił do niej w odpowiednim czasie, a ona mogła bez problemów wrócić do Anglii. 

Choć w tym przypadku historia zakończyła się szczęśliwie, to zastanawiającym pozostaje fakt, że w ogóle udało się komuś odbyć podróż bez własnego paszportu. Rzecznik prasowy EasyJet w wywiadzie udzielonym Daily Star powiedział, że pani Riley przeszła przez pełną kontrolę bezpieczeństwa przed odlotem, zatem dodatkowa kontrola wizualna przeprowadzona przez wejściem na pokład powinna wychwycić problem z paszportem. Sprawa ta jest aktualnie badana.

A my tymczasem polecamy dwa razy sprawdzić, czy wziąłeś swój własny paszport przed następną podróżą. 

źródło: tanie-loty.com.pl

Admin Zetolot.pl

Założyciel portalu Zetolot.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *