Berlin, Monachium lub Drezno: 3- lub 5-dniowa wycieczka autokarowa , 2 noce w hotelu i więcej za 299 zł !

Specjalna oferta dla Was znajduje się —>>> TUTAJ !!!

Berlin

Stolica Niemiec to metropolia tętniąca życiem, centrum kulturalne i wylęgarnia nowych trendów, przyciągająca gości z całego świata. Fascynującą atmosferę tego miasta tworzą renomowane muzea, galerie sztuki, teatry czy imprezy kulturalne o światowym formacie, a także zaskakująca subkultura z legendarnym życiem nocnym. Z kolei Poczdam leżący niedaleko Berlina najlepiej poznać podczas zwiedzania objętych ochroną UNESCO pałaców rezydencji Sanssouci.

Program:

Dzień 1: wyjazd wg rozkładu jazdy. Zwiedzanie Berlina (dzielnica rządowa z Reichstagiem i pomnikiem zwycięstwa Siegessaule, pomnik Holocaustu, Plac Poczdamski, czyli jeden z największych i najruchliwszych placów w centralnym Berlinie). Zwiedzanie traktu spacerowego Unter den Linden z budynkiem Uniwersytetu Humboldta, Opery Berlińskiej oraz Neue Wache (Pomnika Nieznanego Żołnierza ze wzruszającą rzeźbą matki trzymającej w rękach umierającego syna). Zwiedzanie katedry berlińskiej (protestanckiego kościoła z przełomu XIX i XX wieku), Muzeum Pergamonu, w którym znajduje się jeden z najbardziej monumentalnych dzieł kultury antycznej: słynny Ołtarz z Pergamonu oraz babilońska brama Isztar. Nocleg.

Dzień 2: śniadanie, przejazd do Poczdamu i zwiedzanie: Pałac Sanssouci (pałac Fryderyka II wpisany na listę UNESCO), Cecilienhof (miejsce podpisania układu poczdamskiego, kończącego II wojnę światową). Powrót do Berlina. Przejazd ulicą Ku’damm (nazywaną berlińskimi Polami Elizejskimi z KaDeWe, słynnym domem towarowym). Kościół Pamięci Cesarza Wilhelma, który przypomina o skutkach wojny (z nietypowo zachowaną wieżą). Checkpoint Charlie: najsłynniejsze przejście graniczne oraz East Side Galery (jeden z niewielu zachowanych kawałków wewnętrznego odcinka Muru Berlińskiego). Nocleg.

Dzień 3: śniadanie, przejazd do Tropical Island w Krausnick (dla chętnych możliwość pozostania w Berlinie, samodzielne zwiedzanie i czas wolny). Wypoczynek w największym tropikalnym parku rozrywki w Europie. Wyjazd do Polski.

Dzień 3: przyjazd do Polski w godzinach nocnych/rannych.

Uwaga: w związku z renowacją Muzeum Pergamonu (do 2019 roku) zwiedzanie obiektu nie będzie możliwe.

Zakwaterowanie:

Hotel Ibis Budget:

 • ok. 22 km od centrum miasta, blisko autostrady A10
 • pokoje: łóżko, toaleta, biurko, telewizja satelitarna, łazienka z prysznicem

Szwajcaria Saksońska

Położona nad Łabą kraina wzgórz, lasów i skał o niesamowitych kształtach. Jej wschodnia część, bardziej popularna wśród turystów, należy do Czech, natomiast zachodnia – do Niemiec.

Program:

Dzień 1: wyjazd z miejsca zbiórki wg rozkładu jazdy. Przejazd autokarem w kierunku Niemiec. Przejazd do Miśni: zwiedzanie manufaktury pierwszej europejskiej porcelany (zakład założony w 1710 roku funkcjonuje do dziś). Przejazd do Drezna (zwanego Florencją nad Łabą); po drodze przystanek w Moritzburgu (spacer wokół malowniczo położonego zamku o tej samej nazwie, którego barokowe kopuły odbijają się w jeziorze. Drezno ). Spacer ulicami zabytkowego centrum: barokowy Pałac Zwinger i Galeria Malarstwa, katedra, w której pochowano członków rodu Wettynów, Residenzschloss (dawna siedziba rodu Wettynów, z zewnątrz), Plac Teatralny i budynek Opery Drezdeńskiej. Czas wolny na kawę, zakup pamiątek. Przejazd do hotelu po stronie czeskiej, nocleg.

Dzień 2: śniadanie. Po śniadaniu przejazd do Stolpen; Zamek rozsławiony w XVIII w. przez hrabiego Cosela, która była więziona w Stolpen przez 49 lat. Następnie przejazd przez malowniczy region Szwajcarii Saksońskiej. Krótki postój przy najpopularniejszym punkcie widokowym Bastei. W godzinach popołudniowych przejazd do Königstein. Twierdza o tej samej nazwie przez stulecia pozostawała niezdobyta, chroniąc w okresie wojny najcenniejsze drezdeńskie dzieła sztuki. Spacer po murach twierdzy wznoszących się 250 m ponad Łabą (z możliwością podziwiania doskonale zachowanych elementów architektonicznych – bram warownych, zamku i bastionu Jerzego, spichlerza, starych koszarów oraz głębokiej na ponad 150 m studni). Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 3: śniadanie, kontynuowanie zwiedzania Drezna. Objazd miasta autokarem: m.in. okolice starego miasta, ratusz z pozłacaną figurą Rathausmann, Szklana Manufaktura Volkswagena, gdzie produkowana jest luksusowa limuzyna VW Phaeton, dzielnica Blasewitz, w której zachowała się zabudowa willowa z okresu przed II wojną Światową, panorama Łaby z trzema zameczkami (Albrechtsberg, Eckberg i Villa Stockhausen), dzielnica Neustadt (tętniąca życiem do późnych godzin nocnych), Pfunds Molkerei, Plac Albrechta. Przejazd do Pillnitz, jednej z dzielnic Drezna, w której znajdują się bliźniacze gmachy Wasserpalais i Bergpalais (ich dachy przypominają kształtem pagody, a na ich fasadach widnieją orientalne motywy). Spacer po kompleksie parkowo-pałacowym.

W godzinach popołudniowych zwiedzanie najsłynniejszych drezdeńskich muzeów zlokalizowanych w gmachu Zwinger: Galeria Malarstwa Starych Mistrzów kryje m.in. bogatą kolekcję obrazów malarstwa włoskiego, holenderskiego i flamandzkiego. Zbiory porcelany zgromadzone przez Augusta Mocnego należą do największych na świecie, a Salon Matematyczno-Fizyczny to jedno z najstarszych naukowo-technicznych muzeów. Wyjazd w drogę powrotną. Powrót w godzinach nocnych.

Zakwaterowanie:

 • Czeska Korona: restauracja, darmowy Internet, letni ogródek, pokoje z WC, telefonem, telewizorem
 • Hotel Panorama: na miejscu bar i restauracja, strefa spa & wellness,

Bawaria

Bawaria urzeka turystów zabytkowymi miastami i Monachium , czyli światową metropolią z baśniowymi zamkami i alpejskimi wioskami.

Dzień 1: wyjazd wg rozkładu jazdy. Przejazd nocny przez Niemcy do Monachium.

Dzień 2: zwiedzanie Monachium (Park Olimpijski, gdzie w roku 1972 odbyły się XX Letnie Igrzyska Olimpijskie, wjazd na Olympiaturm – wieżę olimpijską, skąd wieczorem rozciąga się wspaniały widok na rozległe miasto), następnie zwiedzanie monachijskiej starówki, wizyta m.in. w słynnym Frauenkirche (kościele mariackim, będącym symbolem stolicy Bawarii), Kolumna Mariacka, Nowy i Stary Ratusz, Odeonsplatz – miejsce puczu hitlerowskiego, Kościół Teatynów, w którym pochowana jest polska księżniczka Teresa Kunegunda (córka Jana III Sobieskiego), Rezydencja Książąt i Królów Bawarskich, gmach Bawarskiej Opery Narodowej, najbardziej znana piwiarnia na świecie – Hofbräuhaus, która zasłynęła w świecie jako ulubione miejsce Adolfa Hitlera, który w niej właśnie wygłaszał wielogodzinne mowy (obecnie lokal słynie z wyśmienitego regionalnego jadła oraz Maßbier – piwa podawanego w wielkich, litrowych kuflach). Czas wolny na monachijskiej starówce. Zwiedzanie Muzeum BMW, Obiadokolacja, Nocleg.

Dzień 3: śniadanie. Wyjazd do Fussen: zwiedzanie starego miasta. Przejazd do zamków: Neuschwenstein, inspiracja dla twórców bajkowego pałacu Walta Disneya, Hohenschwangau, odbudowanego po zniszczeniach z okresu wojen napoleońskich przez ojca Ludwika (Maksymiliana II), Wieskirche, zwiedzanie rokokowego kościoła. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4: śniadanie. Przejazd do Linderhof: zwiedzanie Zamku Ludwika II (jednego z trzech zamków króla Ludwika II, jedyny, w którym władca mieszkał przez dłuższy czas), spacer wśród fontann ogrodami królewskimi do pobliskiej sztucznej jaskini zbudowanej specjalnie na życzenie króla, zwiedzanie kapliczek (Marokańskiej i Mauretańskiej). Przejazd do Ettal – jednego z najstarszych miejsc pielgrzymkowych w Niemczech, możliwość zakupu miejscowych wyrobów winiarskich i piwowarskich oraz wyśmienitych likierów Ettaler Klosterlikör (wyrabianych od setek lat przez mieszkających tutaj benedyktynów). Przejazd do Garmish Partenkirschen: panorama Alp, obiekty olimpijskie, dla chętnych wjazd kolejką na najwyższy szczyt Alp Bawarskich (Zugspitze, 2962 m n.p.m.). Wyjazd do Polski w godzinach wieczornych.

Zakwaterowanie:

 • Hotel Tyrol (Obstei): zlokalizowany niedaleko od centrum Tyrolu, darmowy Internet w lobby, słoneczny taras
 • Hotel Olympia (Axams): położony 1580 m n.p.m., malowniczy widok na góry

Dzień 5: przyjazd do Polski w godzinach porannych.

Oferta dla singli:

 • dopłata 50 zł do miejsca w pokoju dwuosobowym z możliwością dokwaterowania (nie dotyczy wycieczki do Berlina)
 • dopłata 150 zł do miejsca w pokoju dwuosobowym, bez dokwaterowania (SGL)

Opcje

299 zł za 3-dniową wycieczkę autokarową do Berlina dla 1 osoby, 2 noce w hotelu ze śniadaniami w terminie:

 • 30.04-02.05.2017,
 • 15.06-17.06.2017,
 • 07.07-09.07.2017,
 • 12.08-14.08.2017,
 • 15.09-17.09.2017,
 • 13.10-15.10.2017,
 • 10.11-12.11.2017.

299 zł za 3-dniową wycieczkę autokarową do Szwajcarskiej Saksonii dla 1 osoby, 2 noce w hotelu ze śniadaniami w terminie:

 • 30.04-02.05.2017,
 • 15.06-17.06.2017,
 • 07.07-09.07.2017,
 • 12.08-14.08.201,
 • 15.09-17.09.2017,
 • 13.10-15.10.2017,
 • 10.11-12.11.2017.

399 zł za 5-dniową wycieczkę autokarową do Bawarii dla 1 osoby, 2 noce w hotelu ze śniadaniami obiadokolacjami w terminie:

 • 29.04-03.05.2017,
 • 14.06-18.06.2017,
 • 11.08-15.08.2017,
 • 20.09-24.09.2017.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *