Bagaż rejestrowany w Ryanair. Sprawdzamy możliwości, wymiary i cenę

Ile kosztuje bagaż rejestrowany w Ryanair? Czy cena jest stała? Jakie maksymalne rozmiary i wagę może mieć walizka, plecak lub torba w Ryanair?

Przyglądamy się możliwościom w niskokosztowych irlandzkich liniach lotniczych.

Planujecie podróż na pokładzie samolotu Ryanair i już teraz jesteście pewni, że musicie zabrać ze sobą bagaż rejestrowany? Zastanawiacie się, jaki będzie koszt wykupienia w Ryanair opcji podróży z walizką, do której spakujecie wszystkie swoje rzeczy, w tym te, których nie możecie zabrać jako bagaż podręczny?

Pytania są o tyle na czasie, ponieważ irlandzki przewoźnik słynie ze zmian swojej polityki bagażowej, najczęściej wprowadzanych nieco po cichu, bez wcześniejszego informowania o tym potencjalnych podróżnych.

Czas przyjrzeć się możliwościom związanym z bagażem rejestrowanym w Ryanair.

Bagaż rejestrowany w Ryanair i jego wymiary

Ale ten „prawdziwy” bagaż rejestrowany, czyli najczęściej duża walizka, plecak lub torba, może być znacznie większy. Jak bardzo? Bagaż rejestrowany w Ryanair nie powinien przekraczać maksymalnych wymiarów 81 cm x 119 cm x 119 cm. W praktyce oznacza to, że możemy zabrać w podróż naprawdę sporo przedmiotów.

Co z wagą? Ryanair informuje, że nie może ona przekroczyć 20 kg.

Ile sztuk bagażu rejestrowanego w Ryanair?

Potrzebujecie zabrać ze sobą w podróż naprawdę dużo bagażu? W ramach jednego biletu możecie wykupić do 3 sztuk bagażu rejestrowanego w Ryanair. Oczywiście każdy z nich nie powinien przekraczać dozwolonych wymiarów i wagi – przypomnijmy, jest to 81 cm x 119 cm x 119 cm i 20 kg.

Cena bagażu rejestrowanego w Ryanair

Ile kosztuje przyjemność zabrania ze sobą w podróż na pokładzie samolotu Ryanair pełnoprawnego bagażu rejestrowanego? Cennik jest dynamiczny i zależy od kilku czynników, m.in. trasy, terminu podróży i momentu, w którym pasażer decyduje się na jego zakup.

Najniższą ceną za bagaż rejestrowany w Ryanair jest 84 PLN – taką kwotę zapłacimy podróżując m.in. z Polski do wielu europejskich krajów poza sezonem: na przykład do Wielkiej Brytanii, Hiszpanii czy Norwegii.

Przewoźnik informuje, że jest to cena obowiązująca przy zakupie biletu lotniczego.

Kiedy zapłacimy więcej za bagaż rejestrowany w Ryanair? Przewoźnik dość enigmatycznie stwierdza, że w szczycie sezonu (mowa m.in. o świętach Bożego NarodzeniaWielkanocy oraz okresie letnich wakacji) na wybranych trasach opłata za dużą walizkę lub plecak będzie wyższa niż 84 PLN.

Przykład? Sprawdzamy cenę bagażu rejestrowanego w świąteczną, wielkanocną niedzielę, czyli 21 kwietnia 2019 r. na trasie z Warszawy-Modlina do Barcelony. Wynik? Taki bagaż jest o 21 PLN droższy niż „minimum”. Oczywiście mówimy o połączeniu w jedną stronę.

Ile najwięcej zapłacicie za bagaż rejestrowany w Ryanair?

Czy istnieje maksymalny poziom opłaty za sztukę bagażu rejestrowanego w Ryanair? Na stronie przewoźnika znajdziemy informację, że górną granicą jest kwota 40 EUR (ok. 170 PLN).

I nie jest dużym problemem znalezienie przykładów na znacząco większą cenę bagażu rejestrowanego niż 84 PLN za walizkę – przypomnijmy, to od tej kwoty startuje cennik bagażu rejestrowanego w Ryanair.

Wylot z Gdańska do Barcelony-Reus w lipcu 2019 r.? Cena walizki, torby lub plecaka szybuje do… 150 PLN. W niektórych przypadkach jest to większa kwota, niż koszt zakupu biletu lotniczego. Warto o tym pamiętać.

Jak można kupić bagaż rejestrowany w Ryanair?

Nie zdecydowaliście się na dodanie bagażu rejestrowanego w Ryanair podczas zakupu biletu? Nic straconego, logując się do swojej rezerwacji na stronie Ryanair możecie dokupić bagaż rejestrowany w późniejszym terminie. Czy cena będzie taka sama?

Koszty bagażu są najmniejsze, kiedy opłaca się je podczas rezerwowania lotu – informuje niskokosztowa linia.

Pisząc wprost: zapłacicie więcej. „Awaryjnie” możecie zrobić to także poprzez telecentrum Ryanair a nawet na lotnisku przed lotem – musicie jednak liczyć się z wyższą dodatkową opłatą za bagaż, zależną od trasy i daty lotu.

* * *

Innym sposobem na bagaż rejestrowany w Ryanair jest zakup biletu w wyższej taryfie niż podstawowa. W przypadku taryfy Flexi oraz Flexi Plus bagaż rejestrowany otrzymacie w cenie biletu, wraz z innymi benefitami.

Czy to się opłaca? Sprawdzamy połączenie z Krakowa do Marrakeszu, 11 marca 2019 r. Chcąc odwiedzić Maroko, za bilet w taryfie podstawowej zapłacicie 274 PLN w jedną stronę. Z kolei bilet Flexi na tej samej trasie to wydatek 442 PLN.

Co wybrać? Wybór jak zwykle zależy od Was i Waszych potrzeb.

źródło tanie-loty.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *