7100 lotów odwołanych w marcu, także z Polski! Niemiecki gigant cierpi przez koronawirusa

Lufthansa ogłosiła drastyczne cięcia połączeń w marcu. Odwołane loty dotyczą zarówno europejskiej jak i długodystansowej siatki połączeń. Z komunikatu prasowego wynika, że anulowana będzie też część lotów z i do Polski.

Jeśli zastanawiacie się, czy 7100 lotów to dużo, to dla porównania: Wizz Air w okresie od połowy marca do początku kwietnia odwołał w sumie nieco ponad 600 lotów, głównie z i do Włoch. Lufthansa początkowo też odwoływała loty w sposób “umiarkowany”: wszystkie linie z grupy Lufthansa zawiesiły więc do 24 kwietnia wszystkie loty do Chin kontynentalnych, a do 30 kwietnia – także do Teheranu. Przewoźnik znacząco zredukował też liczbę połączeń na trasach krajowych oraz do północnych Włoch – na trasach m.in. do Mediolanu, Turynu czy Werony linia zaoferowała pasażerom możliwość darmowej zmiany daty lotu.

Lufthansa informowała już wcześniej, że tak jak inne linie, cierpi na bardzo duży spadek zainteresowania lotami z powodu koronawirusa i z tego powodu będzie musiała znacząco zmniejszyć oferowanie. Jednak i tak ogłoszona w czwartek skala liczby odwołań jest zaskakująca.

Lufthansa ogłosiła bowiem, że w marcu odwoła ponad 7100 lotów (sama Lufthansa, nie licząc pozostałych linii z grupy) Pełna lista cięć nie jest dostępna – przewoźnik poinformował jedynie, że zmiany wchodzą w życie od dzisiaj. Pewne jest, że od niedzieli przez najbliższe 3 tygodnie zawieszone będą wszystkie loty do Tel Awiwu i Ejlatu (nie tylko Lufthansy, także innych linii z grupy – w sumie do Tel Awiwu latają one 10 razy dziennie). W komunikacie Lufthansy czytamy, że przewoźnik decyduje się na ten ruch ze względu “ekonomicznych i operacyjnych”, ponieważ z powodu nowych przepisów bezpieczeństwa w Izraelu wielu pasażerów może nie zostać wpuszczonych na teren tego kraju.

Wchodząc w szczegóły, niemiecka linia w sumie zmniejszy swoje oferowanie w marcu o 1/4. W tym okresie przewoźnik uziemi ponad 150 samolotów (125 maszyn na krótkie i średnie trasy, 25 na dłuższe połączenia) – w sumie Lufthansa ma obecnie 770 maszyn.

Spośród 7100 anulowanych połączeń – 3750 lotów przypada na loty z Frankfurtu, a 3350 z Monachium. Na liście odwołanych połączeń są zarówno loty krajowe jak i połączenia do Włoch, ale też trasy do wielu innych krajów. W komunikacie prasowym Lufthansa informuje, że na liście odwołanych lotów są połączenia m.in. do Skandynawii, Wielkiej Brytanii, republik bałtyckich, Polski, Rosji, Francji, Hiszpanii, Portugalii i innych. Cięcia z Franfkurtu dotyczą 75 lotnisk, a z Monachium – 65.

Luthansa informuje jednocześnie, że loty na wszystkich europejskich trasach będą wciąż realizowane, więc pasażerowie w większości przypadków otrzymają możliwość dogodnej alternatywy i zamiany na inny lot.

Lufthansa zamyka odwołuje też kolejne loty na dalekich trasach – od 6 marca do 24 kwietnia zawieszona będą loty z Monachium do Hong Kongu, a także część połączeń z Frankurtu i Monachium do Seulu.

źródło: tanie-loty.com.pl

Admin Zetolot.pl

Założyciel portalu Zetolot.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *