7 szybkich pomysłów jak obniżyć koszt drogich wakacji

Ceny wakacji rosną, ale są sposoby by zaoszczędzić na nich całkiem spore pieniądze. Nie każdy pakiet wycieczkowy jest nam w pełni potrzebny i z części usług można zrezygnować. Jak obniżyć koszt drogich wakacji i co wtedy, gdy już są wykupione? Oto 7 sposobów.

1. Nie korzystaj ze wszystkich dodatkowych ubezpieczeń

Przy rezerwacji biletów lotniczych jesteśmy pytani o dodatkowe ubezpieczenia, takie jak to od rezygnacji z podróży lub zagubienia bagażu. Należy pamiętać, że niezależnie od wykupienia dodatkowego ubezpieczenia, należą Ci się pieniądze za zagubiony bagaż, a dodatkowo zwrot wydatków na środki higieniczne pierwszej potrzeby jeśli musisz je dokupić. Nie potrzebujesz też dodatkowo płatnych powiadomień SMS o odwołanym lub opóźnionym locie: wystarczy że zainstalujesz darmową aplikację. Wybór miejsca także jest dodatkowo płatny, więc zastanów się czy koniecznie musisz z tego korzystać, zwłaszcza jeśli lecisz sam i nie boisz się rozdzielenia z kimś.

2. Zorganizuj coś na własną rękę

Nawet gdy mamy wykupione wakacje all inclusive a rezydent organizuje wycieczki, zawsze można poszukać zamienników na własną rękę. Nie zawsze się to opłaca i bywa że hotel ma lepszą cenę, ale nie zaszkodzi popytać. Najłatwiej zaoszczędzić na tzw. city tour, czyli wycieczce po mieście. Taka atrakcja jest dostępna w niemal każdym pakiecie all inclusive, tymczasem warto samodzielnie dotrzeć komunikacją zbiorową do najbliższego miasta i powędrować gdzie nogi poniosą.

3. Zainteresuj się wyborem pakietu

All inclusive, all inclusive soft, czy może śniadania i obiadokolacje? Wybór pakietu wyżywienia często jest istotny dla portfela. All inclusive soft to pakiet, w którym mamy zapewnione pełne wyżywienie ale zero alkoholi (i często też innych napojów) lub jedynie słabe alkohole. Abstynenci powinni się zastanowić nad tą opcją. Opcja HB (half board, czyli śniadania i obiadokolacje) także pozbawiona jest alkoholi, ale najczęściej dużo tańsza i być może sensowna jeśli masz zamiar głównie zwiedzać i praktycznie codziennie jeździć na jakieś wycieczki. I tak będziesz wtedy omijać obiad.

4. Szukaj promocji

Drogi hotel może być dostępny w niskiej cenie, a bilety lotnicze na drogi kierunek tańsze po sezonie. Warto polować na okazje. Jeśli kupiłeś dość drogie bilety pod wpływem chwili, warto zaoszczędzić na noclegu. Najlepiej skorzystać z gotowych promocyjnych pakietów, które my przygotowujemy dla Was.

5. Komunikacja zbiorowa

Po dotarciu na miejsce do rozwiązania pozostaje kwestia transportu. Wybór taksówki jest zazwyczaj najgorszą możliwą opcją. Niemal wszędzie istnieją inne opcje dotarcia z lotniska do miasta lub poruszania się między głównymi atrakcjami. Pociągi, autobusy, metro, tuk-tuki, rowery, samodzielny wynajem samochodu lub skutera: opcji jest zawsze więcej niż myślisz. Warto też mieć lokalną kartę SIM i zainstalować lokalne aplikacje podobne do Ubera lub popularnego w Azji Południowo-Wschodniej Graba.

6. Nie daj się nabrać na restauracje pod turystów

Najlepsze jedzenie zawsze jest tam, gdzie najwięcej ludzi. Lokalni mieszkańcy doskonale wiedzą gdzie jest pysznie, więc trzeba wyrobić sobie nawyk by ich o to pytać. Jeśli restauracja świeci pustkami nie warto tam zaglądać. Najczęściej jedzenie w restauracjach kuszących turystów promocjami nie jest tak dobre, a poza tym bywa dużo droższe niż w lokalnych knajpkach. Gdzie można się szczególnie naciąć na niedobre jedzenie „pod turystów”? We Włoszech. Tam naprawdę należy się bronić rękami i nogami przed chodzeniem w miejsca, w których siedzą tylko turyści. Jedzenie bywa naprawdę paskudne i nietanie, więc warto poszukać restauracji z najlepszymi opiniami. Nawet jeśli są droższe, najemy się pysznie, będziemy bardziej zadowoleni i nie złapiemy zatrucia pokarmowego. Nie będziemy się też dopychać kanapkami ze sklepu po niesatysfakcjonującym posiłku. Drożej i w lepszej jakości czasami ostatecznie znaczy taniej.

7. Znajdź darmowe atrakcje

W każdym mieście są jakieś darmowe atrakcje. Często muzea są czynne za darmo w jeden dzień tygodnia. Czasami z okazji urodzin można spodziewać się zniżek lub darmowego wejścia. Wstęp do kilku miejsc na jednym bilecie bywa tańszy niż kupowanie wejściówek do każdego z nich z osobna. Zwiedzanie warto zaplanować z wyprzedzeniem i skorzystać z podpowiedzi tubylców co można sobie odpuścić. Bywa, że jakaś atrakcja jest znana dlatego, że jest znana, a ostatecznie spędza się cały dzień na odwiedzenie miejsca, które nie jest tak piękne jak konkurencyjne atrakcje.

źródło: tanie-loty.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *