335 m nad ziemią, setne piętro i widok wart zawału. Odważyłbyś się tam wejść?

Dzisiaj otwarto najwyższą platformę widokową na zachodniej półkuli! The Edge, czyli krawędź znajduje się 335 m nad ziemią, na setnym piętrze wieżowca w Nowym Jorku. Panorama, jaka się stamtąd rozpościera jest oszałamiająca. Ale to nie jest widok dla osób z agorafobią lub akrofobią.

Ci odważni, którzy zdecydują się wejść na taras, mogą liczyć na niezapomniany widok. Z jednego miejsca będą mogli zobaczyć Statuę Wolności, Central Park, Manhattan, Empire State Building i wszystko, z czego słynie Nowy Jork . Według zapewnień inwestora przy dobrej pogodzie widoczne będą obiekty oddalone o 100 km!

Nowy Jork u twoich stóp

Żeby jeszcze bardziej uatrakcyjnić to niezwykłe miejsce, zdecydowano o użyciu szklanych paneli na podłodze. Zatem stojąc na Krawędzi będzie można mieć Nowy Jork u swoich stóp. Dosłownie.

Niesamowity taras ma 24 m długości. Bezpośrednio z niego można wejść do znajdującej się piętro wyżej restauracji i sali bankietowej. Zatem jeśli ktoś poczuje nagłą chęć znalezienia się w zamkniętych czterech ścianach, może skorzystać z okazji. Albo zorganizować huczną imprezę, o ile będzie go stać na wynajęcie tych pomieszczeń. A ceny przyprawiają o nie mniejszy zawrót głowy niż stanie na krawędzi tarasu widokowego.

Choć Nowy Jork słynie z niezwykłych miejsc widokowych, to nowootwarte The Edge mocno się wyróżnia w tym zestawieniu. Nie dość, że jest najwyższe, to jeszcze znajduje się w jednym z budynków luksusowego kompleksu Hudson Yards, tuż nad rzeką Hudson. Atrakcja nie jest darmowa, za wjazd na The Edge trzeba zapłacić 36 dolarów (ok. 137 zł).

źródło: tanie-loty.com.pl

Admin Zetolot.pl

Założyciel portalu Zetolot.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *