17 godzin w powietrzu – nowe połączenie non-stop między Australią a Anglią

Australijskie linie Qantas zainaugurowały w niedzielę nowe połączenie lotnicze z Perth na londyńskie Heathrow. Trwający 17 godzin lot był nie tylko wyzwaniem dla pilotów na jednej z najdłuższych tras lotniczych na świecie, ale też zapowiedzią kolejnych połączeń między Australią a Europą. Qantas w 2019 roku może połączyć Perth z lotniskiem Charlesa de Gaulle’a w Paryż u.

Boeing 787-9 Dreamliner przewoźnika Qantas Airways w niedzielę dotarł do Londynu po 17-godzinnej podróży z Perth – a dokładniej, trwającej 17 godzin i 14 minut. To nowe połączenie non-stop między Australią a Europą. Wciąż takich brakuje, a dzięki braku konieczności przesiadki można się spodziewać szybko rosnącego zainteresowania pasażerów takimi bezpośrednimi połączeniami.

Trasa licząca 14,5 tys. km została pokonana w około trzy godziny krócej, niż w przypadku połączeń z wymuszonym międzylądowaniem w Azji. Umożliwia ona także wygodniejsze pokonanie odcinka między Wielką Brytanią a Syndey czy Melbourne z przesiadką w Perth zamiast np. w Dubaju.

Jak podaje Associated Press, jest to najdłuższa obecnie trasa z Londynu, dotychczas rekord należał do Dżakarty w Indonezji.

źródło – tanie-loty.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *