15. urodziny i 200 mln pasażerów! Wizz Air ma co świętować

20 maja 200-milionowy pasażer linii Wizz Air wylądował w Pyrzowicach. Z tej okazji wszyscy, którzy przylecieli lotem W61278 z Kijowa o 15.20 dostali w prezencie vouchery o wartości 200 euro. Tak tanie linie świętowały w Katowice Airport swoje 15. urodziny i dwustumilionowego pasażera.

Wizz Air świętuje

Trudno było doliczyć się, który z pasażerów jest tym dwustumilionowym, dlatego linie postanowiły obdarować prezentami wszystkich. Szczęśliwcy zapozowali do wspólnego zdjęcia. A okazja do świętowania była podwójna. Wizz Air w Pyrzowicach obchodził również swoje 15. urodziny. Pierwszy lot węgierskiego przewoźnika odbył się 19 maja 2004 roku z Katowic do Londynu Luton. Od tego czasu linia rozbudowała swoją flotę do 112 samolotów Airbus, włącznie z nowoczesnymi A321neo wyposażonymi w dwa turbośmigłowe silniki Pratt&Whitney.

József Váradi, prezes Wizz Air powiedział:

Nasz pierwszy lot odbył się w 2004 roku między Polską i Wielką Brytanią. Dzisiaj, 15 lat później, świętujemy przewiezienie w sumie 200 milionów pasażerów ze 146 lotnisk w 44 krajach. Nie ma wątpliwości, że nasza załoga jest źródłem tego sukcesu. Są jeszcze jednak cztery kluczowe elementy, które zdecydowały o przewadze Wizz nad konkurencją w Europie. Dzięki naszemu wyjątkowemu modelowi biznesowemu ULCC, jesteśmy liderami w branży i jedną z najbardziej cenionych linii lotniczych na kontynencie. Pozycja lidera na rynku i zwiększona koncentracja w Europie Środkowo-Wschodniej zapewnia nam przewagę pozwalając zaistnieć na nienasyconym rynku. Zamówienie ponad 250 nowoczesnych samolotów A321neo jest kluczowe dla rozwoju Wizz oraz pozwoli obniżyć koszt podróży i wpływ na środowisko każdego pasażera, a także zredukować poziom hałasu i ślad węglowy. Ponadto, nasza zróżnicowana kulturowo organizacja i zespół zarządzający reprezentuje ponad 50 narodowości, dzięki czemu mamy prawdziwie globalne spojrzenie pozwalające na podejmowanie zrównoważonych decyzji i szybką reakcję na zmiany w naszej branży. Dziękuję naszym klientom, partnerom i oczywiście całej drużynie Wizz za zaufanie i wsparcie przez minione 15 lat. Jestem przekonany, że przed nami 15 kolejnych ekscytujących lat.

Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, zarządzającego Katowice Airport powiedział:

Piętnaście lat temu w Katowice Airport Wizz Air rozpoczął prawdziwą rewolucję w dostępie do transportu lotniczego w Polsce. To właśnie z naszego lotniska odbył się pierwszy, niskokosztowy, komercyjny rejs w historii węgierskiego przewoźnika. Od 2004 roku baza Wizz Air ma znaczący wpływ na rozwój ruchu pasażerskiego w Katowice Airport. Na początku swojej działalności w Pyrzowicach Wizz Air przewoził około 600 tysięcy pasażerów rocznie, w roku minionym było ich 2,1 miliona. Warto pamiętać, że to właśnie z Pyrzowic linia uruchomiła pierwsze w historii polskich lotnisk regionalnych niskokosztowe połączenie na Ukrainę, do Gruzji, Dubaju i Izraela. W rozkładzie „Lato 2019” przewoźnik oferuje z Katowice Airport 42 trasy do 19 państw.

źródło: Wizz Air

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *