1000 plus – wicepremier Jadwiga Emilewicz przedstawiła szczegóły nowego rządowego programu.

1000 plus, czyli tzw. bon turystyczny otrzymają od swojego pracodawcy osoby zatrudnione na umowę o pracę i zarabiające poniżej 5200 zł brutto miesięcznie. 1000 plus ma być przyznawane co roku. Celem programu ma być wsparcie polskiej branży turystycznej po kryzysie wywołanym epidemią koronawirusa. Szczegóły nowego rządowego programu przedstawiła wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

– Tak jak w wielu zakładach pracy pracownicy dostają w okolicach świąt bony od swoich pracodawców, tak my w podobnej strukturze chcemy, żeby pracodawcy mogli taki bon zafundować swoim pracownikom. Nie będziemy sięgać do kieszeni pracodawców, bo ten rok nie jest rokiem na to, żeby zmuszać pracodawców do wzmożonych wydatków, dlatego w tym roku taki bon będzie w 90 proc. sfinansowany z budżetu państwa, 10 proc. to będzie wkład własny pracodawcy – tłumaczyła wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz w programie „Money. To się liczy”.

Bon o wartości 1000 zł będzie można zrealizować jedynie w Polsce. Otrzymają go pracownicy zatrudnieni na umowę o pracę, którzy zarabiają mniej , niż wynosi przeciętne wynagrodzenie, czyli aktualnie 5200 brutto.

– Szacujemy, że koszty na ten rok to 7 mld zł z budżetu państwa – przyznała Emilewicz.

– Będziemy chcieli, żeby w kolejnych latach udział z budżetu państwa się zmniejszał – zastrzegła wicepremier i minister rozwoju.

Jeszcze w tym tygodniu szczegóły mają zostać podane podczas konferencji prasowej.

źródło: polskatimes.pl

Admin Zetolot.pl

Założyciel portalu Zetolot.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *